+420 777 011 000

info@doprovodneprogramy.cz

Jaro je jako stvořené pro teambuildingové aktivity a pořádání firemních akcí

10. 3. 2019

Přemýšlíte nad tím, jak zvýšit efektivitu a spokojenost Vašich zaměstnanců? Jak je motivovat k další práci v týmu? Jak je zajímavou formou stmelit v jeden silný tým? Máme pro Vás řešení – vyzkoušejte teambuildingové aktivity a nechte si od nás poskládat firemní den na míru. Brzy tu bude jaro a právě na jaře jsou k tomu ideální podmínky.

Co je to teambuilding?

Teambuilding k nám přišel ze zahraniční – mnoho firem totiž mylně předpokládalo, že pokud se jim jednou daří, budou už jen neustále růst. To je však velký omyl. Podnikatel musí vždy hledat nové způsoby, jak se vyvíjet, jak svou firmu neustále posouvat dopředu. A mezi nejdůležitější články úspěchu samozřejmě patří zaměstnanci firmy. Aby Vaši zaměstnanci pracovali efektivně, je kromě dovolených a pravidelných přestávek také nutné, aby se občas i v práci odreagovali. A k tomu právě perfektně pomáhá teambuilding. Jde se do „práce“, ale vlastně nebudeme nic dělat, budeme si hrát :-). Najednou se všichni zaměstnanci do práce těší a jsou plní očekávání, co zažijí.

Často po těchto akcích dochází v mnoha firmách ke vzniku nových přátelství mezi kolegy, kteří se třeba vůbec neznali nebo ve firmě spolu promluvili jen pár slov.

Na často celodenních firemních akcích se zaměstnanci naučí, že jsou ve firmě jedním silným týmem složeným z jednotlivců, kteří se na sebe mohou stoprocentně spolehnout. Majitel firmy se pak může těšit z nárůstu efektivity a kreativity svých zaměstnanců.

Například na našich akcích využíváme oblíbenou týmovou hru lidský stolní fotbal – každý člen týmu má důležitou roli. Když spolu zaměstnanci hrají hru, musí se na sebe spolehnout, předvídat, kreativně spolupracovat. Na této hře například poznáte, že kolega, který se v práci zatím moc neprojevuje, vyniká přirozeným vůdčím talentem a dokáže celý tým posunout dále.

Jaké teambuildingové aktivity jsou vhodné na firemní akce?

Lidský stolní fotbal – perfektní teambuildingová hra

Lidský stolní fotbal se hraje na speciálním malém hřišti, hráči se musí držet podobně jako ve stolním fotbálku svých tyčí a pohyb je tedy možný pouze do stran, celá řada se navíc musí pohybovat současně – to vám dává další možnosti rozdělení řad dle specializace pracovníků uvnitř pracovní skupiny. Určitě si již z popisu umíte představit, jak zábavná tato hra pro zaměstnance je, a že jen minimální vliv má praxe ve hraní skutečného fotbalu nebo dokonce stolního fotbálku.

Lidský stolní fotbal
Maxi lyže - atrakce pro skupiny

Maxi lyže – skvělá atrakce pro firemní akce

Podobného principu využívá i atrakce Maxi lyže, kdy má skupina zaměstnanců přivázané nohy ke dvěma dlouhým lyžím a společně musí napochodovat do cíle. Můžete vytvořit překážkovou trasu měřenou na čas nebo uspořádat vyřazovací závody.

Armwrestling (stůl na páku)

Armwrestling skvěle prověří a podnítí zdravou rivalitu v kolektivu. Kdo je nejsilnější? Skvělá zábava i pro diváky. I při těchto situacích, kdy proti sobě soupeří dva lidé, poznáváme kolegy v trochu jiném světle – vidíme je při řešení bezprostřední situace, mohou nás zaujmout jejich reakce, emoce.

armwrestling – stůl na páku


Simulátor jízdy na lahvi či rodeo bizon

Velmi oblíbené jsou jako teambuildingové aktivity simulátory jízdy na býkovi (alternativně na fotbalovém míči nebo skleněné lahvi) na čas. I díky častému výskytu v různých převážně amerických seriálech se na tuto atrakci rádi přiženou všichni – muži i ženy.

A spousta dalších vhodných atrakcí pro teambuilding…

Chtěli byste teambuildgové aktivity ve firmě zkusit? Oslovte profesionály ze zábavní agentury Doprovodné programy.cz

S pořádáním firemních akcí jak pro zaměstnance, tak zákazníky, Vám rádi pomůžeme a navíc Vás překvapíme rozumným rozpočtem. Otestujte týmovou spolupráci ve Vaší firmě, nechte své kolegy oddechnout a zároveň posilte tým a vytvořte vhodný prostor pro nové přátelské vztahy.

Zajišťujeme teambuildingové aktivity jako doprovodný program na firemní akce od A do Z. Rádi Vám doporučíme atrakce, které budou vhodné právě pro Vaši firmu.

Kontaktujte nás a rezervujte si atrakce pro teambuilding vaší firmy. Můžete se spolehnout na maximální servis a uzpůsobení spolupráce vašim požadavkům. V případě zájmu dopravíme veškeré atrakce na vámi určené místo, vše připravíme k použití a na místě poskytneme obsluhu a servis po celou dobu provozování atrakce. Jsme schopni zajistit i pronájem párty stanů, ozvučení, pokud budete chtít v rámci doprovodného programu zajistit pro vaše zaměstnance i občerstvení a posezení.

Poprvé publikováno 29. 3. 2018