+420 777 011 000

info@doprovodneprogramy.cz

Láká vás investice do nemovitostí v zahraničí? Ve městě Fort Myers na Floridě najdete spoustu příležitostí.

23. 1. 2019

Není pochyb o tom, že i v roce 2019 se stále vyplatí uskutečnit finanční investici ve formě koupi nemovitosti na celém floridském poloostrově v USA. Nicméně je pochopitelné, že se od sebe jednotlivé části Floridy (severní / jižní, západní břeh / východní břeh) velmi liší co do hustoty osídlení, pracovních příležitostí, životních podmínek, tím pádem se liší i cenami nabízených nemovitostí. V dnešním článku rozebereme investice do nemovitostí na Floridě do detailu.

nemovitosti na Floridě – dům ve Fort Myers

Realitní agentura Florida Club s certifikovanou makléřkou působící přímo na Floridě doporučuje věnovat pozornost především nemovitostem ve městech v jižní části západního pobřeží, mezi něž patří Cape Coral, Naples, Port Charlotte a právě Fort Myers.

Čím jsou tato města a především Fort Myers na Floridě tak specifická a pro investici do nemovitostí vhodná?

Především jejich výhoda oproti velkým městům jako Miami a Orlando tkví ve stále vyvíjejícím se růstovém potenciálu, v relativně nízké hustotě osídlení v porovnání s dalšími městy, v nádherných plážích a v blízkých přírodních rezervacích. Teplé počasí díky subtropickému/tropickému klimatu dává celému floridskému kontinentu skvělé letní teploty 365 dnů v roce, což předchozí výhody ještě znásobuje.

Fort Myers má pouze 70 tisíc obyvatel, přesto disponuje rozvinutou infrastrukturou (včetně jednoho letiště s mezinárodními lety), nabízí mnoho možností k rekreaci, například vyhlášené golfové resorty a hotely podél běloskvoucích pláží. Celá tato oblast, v níž Fort Myers leží, je jednou z nejvyhledávanějších turistických oblastí v USA. To, že je tato přírodní oblast zcela neporušená, potvrzuje fakt, že především na ostrovech Sanibel a Captiva žije řada vzácných zvířat, ptáků i vodních živočichů.

Nedostatek průmyslové a hi-tech výroby v tomto případě není na škodu – zaměstnanost a příležitosti nabízí cestovní ruch, je zde méně obyvatel, konkurence, tím pádem celkově nižší ceny.

Jak z uvedeného vyplývá, potenciál pro zhodnocení investice do nemovitosti se přímo nabízí. Především můžete zakoupený dům či byt sami využívat jako letní či zimní sídlo a trávit v něm část roku: užívat si krásného počasí, golfu…

Pokud se zrovna sami nebudete slunit na tomto skvělém místě, můžete nemovitost výhodně pronajmout. Nájmy se pohybují v rozmezí $1000–1500 měsíčně, a vzhledem k potenciálu tohoto města v oblasti turistického ruchu se nemusíte obávat, že se nemovitost nepronajme.

pláž na Floridě

Třetí možností je pak několik let počkat na zhodnocení nemovitosti a v případě pozitivní situace na realitním trhu nemovitost se ziskem prodat. To se hodí, pokud se vyskytne lukrativní kupec, který má o nemovitost velký zájem a zároveň neplánujete např. pokračovat v pronájmu nemovitosti. I zde je potenciál velký, protože především lidé v důchodovém věku se z celé USA sjíždí na Floridu z velkých severních měst jako je New York, aby si odpočinuli od shonu velkoměsta a za své peníze si pořídili dům u oceánu, kde je teplo a navíc i menší životní náklady. Těchto lidí je čím dál více a změna tohoto trendu se v blízké domě neočekává.

Plánujete investici do realit na Floridě? Nechte si poradit od odborníků.

Zkušená realitní kancelář Florida Club, která má floridský realitní trh dlouhodobě zmapovaný, Vám pomůže nejen s výběrem vhodné nemovitosti na Floridě, ale projde s Vámi v případě zájmu všemi kroky, které jsou k nákupu nemovitosti potřebné: zajistí ubytování pro zájemce, prohlídky nemovitosti, inspekci, sestaví smlouvu, zajistí pojištění nemovitosti a další nezbytné kroky.

O domu ve floridském ráji nemusíte jen snít!